2 Haziran 2011 Perşembe

S*ktir Et


John C. Parkin


Siktir Et Hayatta Hiçbir Şey Senden Önemli Değil

Siktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı, Siktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

Siktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, Siktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız “gerekenlere” S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.

(Arka Kapak)

 

Arkadaşımın doğum günü hediyesi bu kitap. Yarın olsa da doğum günüm. ;) Okulum erken bittiği için erken aldım bazı hediyelerimi. Yurttaki oda arkadaşlarım sağolsunlar. ;)

Ben klasik kişisel gelişim kitaplarının bahsettiğinden farklı bir şey göremedim içerikte. Her ne kadar girişi güzel olsa da o da sıradanlıktan kurtulamamış bir kişisel gelişim kitabı.


4 yorum:

 1. boş bir kitap bence. Çünkü siktir et boşver gününü gün et gibi düşünceler hayatı anlamsızlaştırıyor.

  YanıtlaSil
 2. Ben de öyle düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 3. Bu kitabı alıp almama konusunda çok kararsızdım. Sonuçta s*ktir et diyip almadım...

  Bana mı öyle geldi bilmiyorm ama şu kişisel gelişm kitaplarında ki mesaj hep aynı... Okunmaması bir kayıp değil bence bu kitabın :)

  YanıtlaSil
 4. Bence de isabetli bir karar olmuş. Kimse bu kitabı okumadı diye bir şey kaybetmez. Çünkü insana katacağı bir şey yok pek.

  YanıtlaSil