27 Ekim 2014 Pazartesi

Kocan Kadar Konuş

        


         Kocan Kadar Konuş
         Şebnem Burcuoğlu
         Dex Yayınları

         “Türkiye’de kadınların DNA’larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. “Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş” atasözü, anneannem Peyker’in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.
         Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30’una gelip de bekar kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!”
         Evli misin?
         Ya nişanlı?
         Sevgilin var mı?
         O da mı yok!
         Yaş kaç?
         Hmm. Anlaşıldı.

         Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var –ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşın-kankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.
         Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…
         (Arka kapak)

         Bu kitabı okurken çok eğlendim. Gece uyuyamamıştım ve biraz kitap okumaya karar verdimdi. Sonra işte bu kitaba başladım ve gün ağardığında kitap bitmişti.
         Okurken o kadar çok güldüm ki. Hatta yan odada erkek arkadaşım uyuyordu, uyanmasın diye kıs kıs gülmekten bir hal oldum. :) gerçekten çok eğlendim.
         Fakat tek sevmediğim yeri sonuydu. Öyle bitirilir mi kitap ya. Hani biraz da insanda devamı var hissi bırakmıyor değil.
        


2 yorum:

  1. bende çok duydum bu kitabı ama bi türlü okuyamadım

    YanıtlaSil
  2. Pdfsini buldum ben de. Öylelikle okudum. :)

    YanıtlaSil