3 Ocak 2014 Cuma

Van Gogh – Arkadaşım Vincent

         


         Van Gogh – Arkadaşım Vincent
         Yazan: Anna Obiols
         Resimleyen: Subi
         Çeviren: Berna Yılmazcan
         1001 Çiçek Kitaplar
        
         Merhaba! Ben Paula… Belki inanmayacaksınız ama ben Van Gogh’un arkadaşıyım ve size bu büyük ressamla birlikte yaptıklarımızı anlatacağım.
         Kitabın sayfalarını çevirdikçe ünlü arkadaşım hakkında ilginç şeyler öğrenecek, bir yandan da resim sanatının en büyükleri arasında gösterilen Vincent Van Gogh’un çizdiği tabloları göreceksiniz. Ayrıca kitabın sonunda, sizlere onun tarzı ve benimsediği sanat akımı hakkında bilgi de vereceğim.
         Haydi ne duruyorsunuz…. Hemen başlayın sayfaları çevirmeye. Resim sanatının en önemli isimlerinden biri olan Van Gogh ve çizdikleri sizi bekliyor!
         (Arka kapaktan)

         2014’ün ilk kitabı bir çocuk kitabı olacakmış meğer. :) Bugün kendisini Tansaş’tan aldım. Çünkü Van Gogh, benim en sevdiğim ressam. Görünce dayanamadım. İyi ki de almışım dedim sonra da.
         Çok akıcı bir dilde yazılmış bir kere kitap. Onun haricinde de sanki öykü anlatır gibi aslında eserlerini de tanıtıyor Van Gogh’un arkadaşı küçük Paula. O yüzden çok sevdim ben bu kitabı.
         Çocuğu ya da küçük kardeşi olanlara da tavsiye ederim. Hem sıkılmadan kitap okuyacaklar hem de sanatçıları tanımış olacaklardır böylece.

         *Küçükken ne bulursam okurdum. Ansiklopedi okumak da en büyük hobilerimden biriydi. Van Gogh ile de orada tanışmıştım. Daha sonra, sanırım orta okuldayken resim öğretmenimiz röprodüksiyonu işliyordu resim dersinde ve bizden ünlü bir ressamın resmini röprodüke etmemizi istemişti. Benim ressamın tabii ki Van Gogh’tu. :) Size o zaman benzerini yaptığım resmini fotoğraflıyorum. :)  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder